ATOMOVO TOULÁNÍ PO JIZERKÁCH 2015

Foto a pěkné povídání od Atoma uvnitř..

Pohled z Tisového kamene ke Smědavské hoře. Přístup k vlastní skále mi zpestřovaly zmije vyhřívající se v květnovém slunci na kamenech roztroušených ve svahu. Při výstupu na vrchol, kdy jsem pokládal ruce za hranu, která byla nad úrovní očí, jsem jen doufal, že nenahmatám místo žuly klikatého fešáka…..

Kuří věže mají zkrátka své kouzlo – stejně jako bůhvíjak staré vetché žebříčky, teré kdosi stloukl ze smrkových fošen a rozmístil je mezi vrcholovými bloky….kdysi možná někomu usnadnily výstup na vrchol, dnes by spolehlivě zajistily cestu do krematoria ( pokud by ovšem někdo byl ochotem mrvolu vytáhnout ze skalní pukliny a transportovat ji z hor pryč….)

Oku lahodící pohled z vrcholu Pytlácké skály.

Vrásčitá Pytlácká skála mi připomněla Valerii Kaplanovou…..tolik vrásek na jednom objektu, to je unikát….

Palička – skalka přiléhající k vrcholovému skalisku vyhlídky Paličníku, oddělená od něho vklíněným kamenem. Od začátku své výpravy jsem byl neomylně přesvědčen, že si na Paličku vylezu. Komplikace jsem si nepřipouštěl….

…ale ouha. Zatímco v údolí se rozhostil vlahý jarní poklid, pak podmínky na hřebenech byly diametrálně odlišné. Chladný vítr cloumal stromy, skučel a proháněl se mezi balvany a komplikoval i obyčejnou chůzi. Výšvih na vrcholový blok, kdy se mě vítr rval oblečení, byl opravdovou lahůdkou a vkrádala se otázka, jak dopadne seskok na římsu při sestupu….z triviální záležitosti byl najednou problém. A přesně to je krásné . TOM ATOM..

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

CIMG4890 IMG_0080 DSC_1388 DSC_1411 GOPR0083 IMG_0167 IMG_0022 DSC_0243 IMG_0084 DSC_0197 100_3676 100_3786 IMG_0100

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement