Jizerskohorský brakoarchiv 2015 – video

Hledání ztraceného času….
Pamatujete Karla Čáslavského a jeho legendární pořad Hledání ztraceného času? Karel byl frajer. Pokaždé se mu z nějakého zaprášeného koutu archivu podařilo vyhrabat jakési dobové záběry a byť to byly doby dávno minulé, nebylo rozhodně ztrátou času se na prastaré filmy dívat. Mohli jsme vidět Vltavu bez kaskády přehrad, tatíčka Masaryka na jeho Hektorovi, stavbu Petřínské rozhledny….
Zato dnes je ztraceným časem sledování TV obecně. Česká televize se proměnila na propagandistickou vysílačku univerzálního světonázoru. Jako veřejnoprávní médium nevídaným způsobem plní svoji funkci a zve si hosty, kteří zapadají do jejího schématu a když jim volba ujede ( neodhadnou hostovy názory ), zachraňuje situaci opičkovsky vycvičený moderátor, který manipuluje hosta otázkami tam, kde jej chce mít, případně ze strachu před ztrátou prémii skáče hostovi do řeči a nenechá jej odpovídat. Nový světový řád promlouvám i k dětem v pořadech jim určených. Odpojil jsem TV signál a televizi používáme jen jako monitor k DVD a program ( zejména pro děti ) pečlivě vybíráme.
A co s ušetřeným časem udělám já? Pokud bych sledoval TV jen jednu hodinu za den, je to 7 hodin týdně a 365 hodin za rok, což je víc než 15 dní života ročně. Ten čas věnuji raději utřídění fotek, nad jejich prohlížením se vrátím ke konkrétním, mnou prožitým chvílím a – stejně jako Karel Čáslavský – vyhrabu něco, co poslepuji do videa. Pro mě to ztracený čas není, ale ruku na srdce, pro případného nezaujatého diváka potom sledování mého videa ztraceným časem je. Takže vám gratuluji ke třem promarněným minutám nad záběry, které pro svou nekvalitu neprošly prvním sýtem ( a poměrně řídkým ) a teď, v okurkové sezoně, se mi hodí mít kam pro ně sáhnout.
Dnes se vracím do zamrzlých Štolpichů, na Lysé skály, Stržový vrch a Uhlířovu čapku.
Tom Atom..

Jizerskohorský brakoarchiv 2015 jaro a předjaří

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement