Hajní kostel Veˇtrná písenˇ – 2015 – video

VĚTRNÁ PÍSEŇ
Mám už takovou deformaci – v textu knih si všímám zajímavých obratů. Nemohlo mi tak uniknout báječné definování stavu, kdy se podzimní vítr prohání mezi štíhlými kmeny jizerskohorských buků, ohýbá je, kývá jejich korunami a les je naplněn burácivým zvukem doplněným o praskání větví. To pojmenování z pera Miloslava Nevrlého zní: „Větrná píseň letěla nad horami….“.
Přesně za takového dne, když už jsme měli s Lubošem dost silnou potřebu zase si sáhnout na žulu, jsme se vydali k Hajnímu kostelu. Původní záměr byla Kazatelna, která – pokud buky shodí listí a ukáže se v celé své kráse – je jednou z nejkrásnějších skal Jizerských hor. Ale nakonec zvítězila chuť vylézt si nějakou cestu právě na Hajní kostel samotný.
Cesta za pěkného počasí poměrně nenáročná, ovšem zpestřená silnými poryvy větru z nevypočitatelných směrů, byla jedinou v ten den vylezenou cestou. Vítr na vrcholu byl tak silný, že jsme se do něj mohli takřka položit. Ruce přemrzlé, vyfoukaní až běda, ale nesmírně spokojení, jsme se stáhli do Dělňáku na česnečku. V údolí se pomalu lísteček nepohnul, hospoda byla plná lidí, ale troufám si tvrdit, že jsme s Lubošem byli ze všech hostů jediní, kdo dnes slyšeli VĚTRNOU PÍSEŇ.
Tom Atom

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0115 DSC_0228 VIRB Picture SAM_1223 IMG_0073 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 100_2011 DSC_2646 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0010 DSC_2321 PENTAX Image IMG_0033

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement