SKÁLY U FEJKLA

SKÁLY U FEJKLA aneb zase trocha té vlastivědy

Dlouho trvalo, než jsme se s Abu dostali společně do skal. A vařili jsme z vody. Oba jsme si urvali trochu času ve všedním odpoledni a doufali, že si alespoň krátce zalezeme. Tmavé mraky strašily nad obzorem, ale my jsme věřili, že z nich nic nespadne. Cíl výpravy jsme řešili narychlo, vlastně jen s ohledem na to, kde se zdálo nebe nejsvětlejší.
Abu navrhl SKÁLY U FEJKLA ve hřbítku nad Rokytnicí nad Jizerou. Tři skály s takřka třicítkou cest, terén odlišný jak horninou, tak charakterem lezeckých cest od žulových Jizerek. Těšil jsem se, že vyzkouším něco jiného, ale počasí bylo proti. Abu je celkově takovým učitelem vlastivědy. My, více k Jizerským horám upnutí patrioti, díky němu poznáme další terény, do kterých bychom se sami nevydali.
Prakticky s příchodem ke skalám se spustil vydatný déšť a tak jsme mohli zapomenout na vylezení některé ze zdejších cest s chyty takřka bezvýhradně ukloněnými směrem dolů přesně tak, aby to bylo těžší.
Po dešti jsme si alespoň vylezli normálkou na nejníže umístěnou skálu, aby pocit z výpravy nebyl jenom zmar.
Určitě se sem někdy vrátíme a věříme, že si tu dobře zalezeme.

Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

a (4) 325 IMG_0096 IMG_0036 IMG_20150110_141720 IMG_0015 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0350 IMG_0014 IMG_0004 IMG_0069 IMG_0136 IMG_0051

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement