DO KRAKONOSˇOVA

Udělalo se nám krásně nevlídno. Obloha se zatáhla a dešťové kapky padají na podzimní hory. Máme tedy několik možností, co podniknout: a) zůstaneme doma – jenže na takové dny se nevzpomíná, nesou sice pohodu, ale ne zážitek b) půjdeme do obchoďáku – tak to je blbost, že?! Tato možnost je pro přebujelé kokotství diskvalifikována c) pojedeme na výlet – jasná volba!
Ale jakou destinaci vybrat, když déšť vytrvale skrápí hory? Samozřejmě nejlépe jít k vodě, ideálně k vodopádu. Potoky a říčky jsou nasycené vodou a v takové dny jsou vodopády nejkrásnější, hodné svého jména. Žádné letní vodočůrky. Jelikož už známe jizerskohorské vodopády za podobných dní, zvolili jsme tentokráte výpravu do Krakonošova – k Mumlavskému vodopádu.
Cestu podél Mumlavy dětem zatraktivní Liščí stezka. Nejsem úplným zastáncem takovýchto atrakcí, příroda samotná je přeci sama o sobě krásná, proč ji tedy zpestřovat. Ale je třeba uznat, že je-li naučná stezka vytvořena vkusně a obsahuje-li hezky srozumitelné informace, díky kterým se děti něco nového dozví, tak proč si ji neprojít.
Nejlepší odměnou potom je, když děti, celé zmáčené, odmítají jít tak brzy domů, studené ruce je netrápí a pochod vodou se lesknoucím lesem za deštivého dne považují za báječné dobrodružství.
Potatili se nebo pomamili? Obojí zároveň!
Tom Atom

P.S.
Ve svém dětském albu jsem našel fotografii, jak stojím u začátku Liščí stezky v Harrachově já sám, někdy v roce 1980. Asi bylo teplo, protože mám na sobě holčičí kalhotky po sestře a hlavu úplně vylepanou. Nad vyholenou hlavou dětí se dnes nikdo nepozastaví, ale tehdy….prý to byl nápad babičky: ostříhat dohola, ať mi zhoustnou vlasy. Nevím, jaký vliv na množství vlasových kořínků ostříhání dohola má, ale tenkrát jsem to pěkně ods*al. Maminka mi prozradila, že tehdy si lidé při pohledu na mě mysleli, že mám leukémii nebo rakovinu, byli na mě hrozně hodní a ať jsme šli kam jsme šli, dostával jsem od cizích lidí čokoládu a žvýkačky…. Tom Atom

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0316 OLYMPUS DIGITAL CAMERA _a (23) 408 Fotografie031 IMG_0109 100_2086 a (17) 244 11 DSC_2513 IMG_0194 IMG_0022

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement