JIZERKY ANEB CESTA ZA SVEˇTLEM

ŘÍJNOVÉ SVĚTLO V JIZERSKÝCH HORÁCH aneb cesta za světlem

Inverzní počasí s mlhami v údolích v sobě nese něco jako symboliku nebo snad poselství o našem směřování za světlem.

Napříč celou řadou kultur se objevuje teze, že jsme zrozeni ze světla, naším úkolem je světlo kolem sebe šířit a na závěr své životní pouti zase se světlem splynout. Jsme prý něco jako světelný paprsek, který je vyslán na svou cestu, na které se má naše světlo odrazit od temné hmoty, ozářit ji a odrazit se zase zpět k primárnímu světelnému zdroji. Paralelu tohoto stavu vidíme na obloze, kdy Slunce svými paprsky světla rozzáří Měsíc….a nebo jsem příkladem já, který svou existencí rozzářím Luboše temného jak krém na vojenské boty.

Málo lidských obydlí je ve výškách nad hladinou podzimních mlh. Většina sídel lidí narostla v údolích a kotlinách, podél toků řek, tedy přesně tam, kde jsou mlhy nejhustější a kde se za podzimních dní tak často probouzíme do šedého dne. Přitom nad mraky slunce září a klene se modré nebe.

Velikou radostí je potom vystoupit nad oceán mraků a přijmout nezpochybnitelný fakt ( i jako metaforu, pokud nás něco trápí ), že nad mraky svítí slunce. Samotné posezení nad mořem mraků je skvělým zážitkem, ale neméně krásná je i vlastní cesta z husté mlhy vzhůru za světlem. Čím výše stoupáme, tím řidší mlha je, sluneční paprsky se prodírají oparem a tvoří dokonalou světelnou hru.

Mění se barevné tóny a charakter světla a tím i celkový dojem z krajiny. Stačí tiše sedět, jenom se dívat – očima i srdcem.

Dobré je i tady, nahoře nad mraky, si vzpomenout na Luboše, který tu se mnou zrovna nemůže být, protože se blíží Vánoce a o on chce mně i celé mé rodině věnovat nějaký hodnotný hmotný dárek a tak dře se svým neméně pracovitým parťákem v lesích. Ono vydělat prací na zlaté investiční slitky a cenná umělecká díla není legrace. Luboši, díky. Koukni na video, jak je v říjnu v horách krásně. A ty zlaté slitky, prosím, ne menší než 1kg….   …..a parťák Slávek? Ten je na tom ještě hůř. Partnerce slíbil kožich ze stříbrné lišky a až následně zjistil, že tady žádnou neuloví….

Tom Atom

 

 

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

075 330 IMG_0059 DSC_0213 IMG_0032 DSC_2946 IMG_0022 101_9286 IMG_0219 296 IMG_0025 DSCN3860 IMG_0072

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement