OBRVÉGRY

Opět trocha místopisu – tentokráte FELLEROVA VĚŽ A OBRVÉGRY
Nebudeme se s Lubošem tvářit, že jsme objevili Ameriku. O Fellerovce a Obrvégrech ví už generace lezců, terén je to veskrze profláklý a zhruba 3.643.856 lezců zná tuto lokalitu lépe než my.
Chcete-li si o této krásné lokalitě přečíst něco hezkého, doporučuji postarší ročenku JJHS a článek pana Marka Řeháčka. Myslím, že je to ročenka 2002.
Tato oblast je vyhlášená svou extrémní náročností, ani Alex Honnold tu ještě nelezl! A tak jsme se sem vydali my. A protože jsme tak trochu blbci, vyrazili jsme v den, kdy černé mraky pluly po nebi ve výši mé hlavy a dokonce i Luboš, kdyby natáhl ruku a pořádně vyskočil, by do nich špičkou prstů dosáhl.
Luboš cestu znal. Tvrdil tedy. Samozřejmě lež. Bloudili jsme, ale v dodávce bylo teplo a dva psi, takže ani o jídlo bychom neměli nouzi, kdyby se to jó natáhlo. Nakonec jsme se ke skalám celkem přiblížili. Začít jsme chtěli Fellerovkou, ale když jsme k ní došli, začalo mrholit. Koukli jsme na sebe, na skálu a tichej souhlas očima: na mokrém pískovci se neleze. A tak jsme skálu jen obešli, psi se proběhli a vrátili jsme se k autu.
Zajeli jsme ještě na Obrvégry. Zastavili jsme na parkovišti nedaleko skal a musíme konstatovat, že lidi jsou hovada. Tolik bordelu, papírů, ho*en, plechovek a smradu jsme už dlouho v blízkosti atraktivních výletních cílů neviděli a necítili. Hanba všem, kdo takhle sviní svět.
Mrholení, přestože jsme se posunuli jen pár set metrů, se tomuto místu vyhnulo. Proto jsme se rozhodli, že si jednu cestu vylezeme, ale jenom tehdy, pokud nebudou skály mokré. A hlavně že dáme cestu co nejsnazší, abychom nehlouzdali za nejistého počasí pískovec. A tak jsme zvolili triviální výstup komínem na Sokola, nechtějte po mě název cesty.
Kaltna byla přeukrutná, všechno dýchalo chladem, vlhkostí, ale komín byl kupodivu suchej, taky proto jsme si ho vybrali. Na vrcholovém bloku měl zase skřítek Luboš potřebu demonstrovat, jak mu nevyrostly nožičky a ručičky a proto nedostane tam, kam já.
Krátký pobyt na vrcholu, rychlé rozhodnutí, že se sem vrátíme a přelezeme v jeden den všechny skály a už jsme si to mazali zase mezi ho*na, papíry a střepy k dodávce. Cestu zpět nám zpestřil voňavý psí dech, neboť pejsci snědli něco, co leželo pod papírem.
Vynikající provoněný den!
Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

108_9496 IMG_0044 IMG_0032 IMG_0026 IMG_0003 DSC_1412 IMG_20160421_160932 IMG_0004 5 102_2321 DSC_2342 VIRB Picture 102_2780

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement