ROK NA HOUBY aneb ohlédnutí druhé

Rok 2016 byl rokem na houby. Tedy myšleno na houby bohatým, zkrátka houbařským. Nejedna z výprav do jizerskohorských skal skončila otázkou: „Kam s nimi?“ a otázka se týkala hub, které jsme domů nosili v batohu, helmě, v tričku….rostly a bylo jich hodně. Tolik výstavních kousků jsem doposud žádný rok nenašel.
Hledání hub je ideální zábavou na výletech s dětmi – je to pro ně zpestření, hra, soutěž, výzva…. Předhání se, kdo viděl houbu dřív, čí houba je větší, hezčí, vzácnější. Houbaření baví, dokud se houby nachází a přesně to se letos dařilo. Žádné dlouhé minuty a stovky metrů bez úlovku.
Výletů do hor s dětmi a také houbařských úlovků bylo letos požehnaně, do jednoho videa bych to nenacpal: v tomto první ze dvou houbařských videí se vypravíme na Suchý vrch a na Paličník. Oba výlety mám v živé paměti pro neúnavnost dětí. Františka i kluci rejdili po strmých svazích, jásali nad nálezy a my se ženou nevěděli, kam dřív skočit, za kým běžet a co hlídat. U Paličníku se navíc vyhřívaly zmije a tak bylo o další starost víc. Hory nám ale byly nakloněny – jak houbařským úlovkem, tak ( a to především ) tím, že se všichni vrátili domů zdraví a spokojení.
My s Evičkou pak ještě dlouho do noci krájeli houby na sušení, zatímco děti spaly klidným spokojeným spánkem unavených lovců….
Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0081 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0012 IMG_0019 DSC_2622 IMG_0130 img_0052 a IMG_0001 IMG_0135 100_3673 IMG_0079 IMG_0015 IMG_0284

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement