ROK NA HOUBY aneb ohlédnutí druhé

Rok 2016 byl rokem na houby. Tedy myšleno na houby bohatým, zkrátka houbařským. Nejedna z výprav do jizerskohorských skal skončila otázkou: „Kam s nimi?“ a otázka se týkala hub, které jsme domů nosili v batohu, helmě, v tričku….rostly a bylo jich hodně. Tolik výstavních kousků jsem doposud žádný rok nenašel.
Hledání hub je ideální zábavou na výletech s dětmi – je to pro ně zpestření, hra, soutěž, výzva…. Předhání se, kdo viděl houbu dřív, čí houba je větší, hezčí, vzácnější. Houbaření baví, dokud se houby nachází a přesně to se letos dařilo. Žádné dlouhé minuty a stovky metrů bez úlovku.
Výletů do hor s dětmi a také houbařských úlovků bylo letos požehnaně, do jednoho videa bych to nenacpal: v tomto první ze dvou houbařských videí se vypravíme na Suchý vrch a na Paličník. Oba výlety mám v živé paměti pro neúnavnost dětí. Františka i kluci rejdili po strmých svazích, jásali nad nálezy a my se ženou nevěděli, kam dřív skočit, za kým běžet a co hlídat. U Paličníku se navíc vyhřívaly zmije a tak bylo o další starost víc. Hory nám ale byly nakloněny – jak houbařským úlovkem, tak ( a to především ) tím, že se všichni vrátili domů zdraví a spokojení.
My s Evičkou pak ještě dlouho do noci krájeli houby na sušení, zatímco děti spaly klidným spokojeným spánkem unavených lovců….
Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 101_9314 Image20024 IMG_0110 IMG_0019 IMG_0027 CIMG4767 z4 DSC_0298 IMG_0099 DSC_2644 IMG_0002 IMG_0045

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement