POZDNÍ LISTOPAD 2016

POZDNÍ LISTOPAD 2016 v Jizerských horách – Muchov a Zahradní stráň

Koncem listopadu se v Jizerských horách rozhostilo ideální počasí na podzimní toulání. Ubylo podmračených deštivých dní, vyjasnilo se a zároveň přituhlo.

Ráno 25. listopadu bylo chladné, jasné a při pohledu ze Zásady k Železnému Brodu bylo zřejmé, že zatímco my si ve vyšších polohách užíváme sluníčka, v údolích – přikryti hustou mlhou – možná ani netuší, že už slunce vyšlo. I děti radostně vyrazily do školky v povznesené náladě – však se jinak opouští dům, když sluníčko svítí, než vyrážet do deště. A protože šlo všechno hladce, zbyl mi před cestou do práce ještě čas na to, abych vylezl na starý vysílač na Muchově. Nad Smržovkou a Tanvaldem pluly řídké cáry mlhy, do vrcholových partií Jizerek i Krkonoš pralo chladné listopadové slunce. Nejen zmiňovaný Železný Brod byl skryt pod mlhou ( přesně jako z pověsti „Jak mlha zachránila Brod“ – knížka V. Mikoláška Ďáblův doktor ), ale i liberecká kotlina byla utopena v inverzní oblačnosti, ze které vyčnívala silueta Ještědu. Pracky mi na Muchově mrzly, skoro mi při focení upadl mobil…..déle bych kvůli chladu na vysílači nevydržel i když pohled do listopadové krajiny byl impozantní. Za pár desítek minut už jsem v Liberci z okna koukal do husté šedi a nebýt fotek v mobilu, možná bych si myslel, že slunce je jen mýtus, neexistuje a já trpím halucinacemi.

Polední pauza 29. listopadu byla tou nejpovedenější polední pauzou, co pamatuji. Podílela se na tom ideální kombinace extrémně příznivého počasí a šťastně zvoleného místa. Ve fotkách se vracím k výpravě, ze které již je na Kagotovi video. Co dodat jiného než že i chladný den dokáže zahřát.

Tom Atom


Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 102_2558 bc DSCN3940 IMG_0003 IMG_0031 Obraz0397 IMG_0105 102_2639 IMG_20140314_172709 DSCN3880 IMG_0048 IMG_0051

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement