VÝLET DO PODZEMÍ

KDYŽ HLÍDÁ TÁTA + VÝLET DO PODZEMÍ aneb ohlédnutí třetí
Třetí z letošních ( nejen ) jizerskohorských ohlédnutí věnuji na dvě akce. Ta první z nich by se dala nazvat Když hlídá táta…
Stává se to….přijdou dny, kdy táta musí sám pohlídat děti, v našem případě tři. Situace těžká jen za předpokladu, že bychom museli zůstat zavření doma. To by byl masakr. Jakmile ale vyrazíme někam ven, je takový den potěšením. I tentokráte postačila otázka: „ Tak co, děti, co budeme dělat?“. „Na hory!!!“, zazněla sborová odpověď. A tak jsme nasedli do naší mrňavé krabičky a vydali se přes hory do Bílého Potoka, odkud jsme se s klasickou zastávkou u potoka vydali k Liščí skále a mezi skalky a balvany pod ní.
Děti prolézaly puklinami a tunely jako kuny, tradičně měřily rozpětím rukou obvody stromů, hledaly houby nebo jen radostně lítaly po lese….prostě všechno, co jsme dělali my, když jsme byli dětmi a vyrůstali na vesnici u lesa. Dobře se mi to pozorovalo….a samozřejmě jsme vyzkoušeli i věci, které by maminka tak ráda neviděla, ale jak víme, když hlídá táta, je toho víc povoleno….
Druhé akce, kterou jsem sestříhal do videa, se zúčastnila i maminka. Pro děti to byl netradiční výlet, protože většinou míříme vzhůru – na skály, rozhledny, na vrcholy kopečků, kopců a hor, ovšem tentokráte jsme změnili směr a zamířili dolů – do podzemí, konkrétně do Bozkovských dolomitových jeskyní. Ty se nachází ve svahu pod obcí Bozkov, při horním okraji lesa stoupajícího od překrásného údolí Kamenice, což byl od dětství můj revír. Naše děti jeskyně navštívily poprvé, já tu byl už mockrát. Nemění se nic, trasa i povídání průvodců jsou stále stejné, jenom cena vstupného stoupá. Považuji to ale za dobře utracené peníze a strávený čas. Prostě taková kuriozita vhodná do deštivého a chladného počasí, protože komu by se chtělo do chladného podzemí, pokud by slunce zářilo a hřálo.
Bozkovské jeskyně považuji za jeden z důkazů pestrosti okolí našeho bydliště. Stačí si jen vybírat….
Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

101_0152 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0034 20170415_124157 IMG_0049 IMG_0152 IMG_0046 20170304_154127_1 IMG_0015 IMG_0080 PENTAX Image IMG_0021 Fotografie-0362

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement