LEDEN V ZAHRADNÍ STRÁNI

Co dělá takový ZAHRADNÍKŮV UČEŇ v zimě? Odpověď je prostá: stojí v lese, částečně je zapadaný sněhem a čeká, jestli na něj někdo vyleze. A byli jsme to my s Lubošem. Ale postupně.
Skoro tři týdny uplynuly od našeho posledního společného lezení a po celou dobu od toho mrazivého dne na Zahradní věži na nás čekal jeden úkol: na Zahradní věž se vrátit pro zapomenuté vodítko, které sloužilo ještě Gregorovi, psímu pašákovi, jenž nás už sleduje ze psího nebe.
Předposlední lednový den byl jako stvořený pro takovou akci. Vcelku bez potíží jsme vystoupali svahem, kudy jsme minule prchali před větrem a zimou dolů. Cestou k Zahradní věži jsme si vylezli na zmíněného Zahradníkova učně, kde jsme možná udělali a možná neudělali Horezdar. Nikdy se to nedozvíme, protože sklenička, ve které byla vrcholová knížka ukryta, byla špatně uzavřená, plná sněhu a tužka zmizela. Možná ji sežraly myši, které i knížku slušně rozcupovaly. Poslední zápis je někdy z října a má v něm prsty Honza Větvička. V jeho případě ale nepochybujeme o tom, že skleničku dobře uzavřel. To je kluk poctivej. Vsadili bychom se, že nečisté svědomí bude mít někdo jiný…..
Od Zahradníkova učně je k Zahradní věži již jen pár kroků. Počasí bylo příznivější než posledně a volba padla na hezkou, nenáročnou, ale vcelku solidně dlouhou Údolku. 29. června loňského roku jsme ji s Lubošem sólovali a následně jsem si musel vyslechnout lekci jeho specifického budhismu. Tentokráte jsme nesólovali. Dokonce, čistě pro radost, jsme i dvakrát štandovali a střídali se na prvním, abychom si umocnili pohodu, kterou nám pohyb ve skalách přinášel. Lézt se dalo bez rukavic, vítr sice pofukoval, ale bylo nesrovnatelně příjemněji, než 11. ledna.
Vodítko na nás čekalo přesně na místě, kde jsme jej posledně zapomněli. Aby také ne – dle vrcholové knížky zde nikdo od naší poslední návštěvy nebyl.
Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

_a (22) IMG_0022 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0031 IMG_0058 DSC_2435 100_1097 IMG_0146 IMG_0077 DSC_0302 IMG_0075 IMG_0113 IMG_0347

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement