ÁDR 2017

Březen v Ádru
Jako by bylo jaro – to kalendářní. Sluníčko se rozzářilo nad krajem a přesto, že jsou hory ještě bílé a vítr studený, mohli jste nabýt dojmu, že se zima definitivně loučí. Ovšem slunce nebylo tím jediným, co sobotního rána zářilo – stejně tak a ( a ne-li víc ) zářily oči našich dětí, když jsme jim oznámili, že jedeme na výlet. Však také byli prckové na výlet už pořádně natěšení.
Za cíl naší výpravy jsme zvolili Adršpašské skály. Důvodů bylo více. Jednak jsem chtěl udělat radost ženě, pro kterou – jakožto hrdou Východočešku – je Ádr „rodnou hlínou“. Samozřejmě jsem chtěl potěšit i sebe a zavzpomínat na výlet z dob našeho seznamování, kdy mě Evička provázela po Ádru cestičkami, o nichž jsem neměl ani šajna. A neméně významným důvodem bylo to, že jsme spoléhali na výrazně menší počet návštěvníků než za teplejších dní, kdy sníh a led i v temných chladných koutech roztají a vstupní branou začnou do skal proudit nekonečné davy lidí.
Za hodinu a půl cesty do Adršpachu jsme museli dvakrát stavět u pekárny, protože naše děti dostaly žravou nemoc. Před polednem jsme zastavili na parkovišti, které je v sezoně natřískané, ale teď jsme si mohli místo vybírat. Přesto tu stálo dobrých 50 aut. Až jsme se zalekli. Obavy ale byly zbytečné. Ač jsme jiné návštěvníky průběžně potkávali, většinu času jsme trávili sami a mohli si nerušeně vychutnávat všechna atraktivní místa, u kterých nemáš šanci v létě pobýt sám nebo pořídit fotografii bez cizí ruky, nohy, batohu, deštníku….. Pobyli jsme si u obou vodopádů, pod Krakonošovým zubem, u Milenců, mrkli se na Starostu a Starostovou, proběhli jsme Myší dírou, zahalekali na Ozvěně ( poblíž bych opravdu nechtěl bydlet ) a relaxovali jsme u jezírka.
Nemá cenu, abych popisoval to lítání, schovávání dětí, lezení po všem možném i nemožném. Prostě čistá dětská radost, kterou jsem prožíval i já sám díky zábradlím podél schodišť. Dobré čtyři hodiny jsme se toulali mezi skalami a maximálně si to užívali. Víme, že Ádr není jen klasický turistický okruh, který jsme prošli. Však se sem také budeme vracet. Už cestou domů jsme čelili otázkám, kdy tam zase pojedeme. Našemu naturelu vyhovují nejvíce takovéto dny, kdy je Ádr sice ještě zaledněný, ale zato vcelku vylidněný.
Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

DSC_1426 DSC_0820 GOPR0080 IMG_0059 IMG_20140310_143528 100_3660 IMG_20150131_131327 IMG_0001 DSC_2879 DSC_2888 050 IMG_7483 IMG_0236

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement