MECHOVKA

MALÉ VÍTĚZSTVÍ NA MECHOVÉ VĚŽI A MECHOVÉ VĚŽIČCE
Za brzkého sobotního odpoledne jsem – netradičně – dorazil do Hejnic vlakem. Zavzpomínal jsem si na doby, kdy vlak byl jediným dopravním prostředkem, kterým jsem do hor cestoval. Tehdy to byla ještě doba, kdy se střídaly červeno-bílé motoráčky s jejich nastupujícími faceliftovanými mladšími sourozenci v oranžové barvě flotily Regiojet. Po odporných bokosedech Stadler, připomínajících tramvaj, nebylo ještě zdaleka ani památky. Vlakem jezdívali Petr a Zorka Prachtelovi, Lubošek z Libverdy štěkal na psy a já nebyl táta od rodiny. Hezky nám ten život frčí….
Kopce svírající Hejnice a Bílý Potok byly od své poloviny bílé, údolí osychalo po vydatných deštích. Přesto jsme vyrazili do skal. „Však ono nebude tak zle!“, říkali jsme si. Ostatně, už jsme lezli za výrazně horšího počasí. Podmínky jsme ale zohlednili při naší volbě a vybrali chytovatou a rozpukanou Mechovou věž a s ní sousedící Mechovou věžičku. Však jsme tu lezli i v lednu 2015, kdy jsem košťátkem ometal stupy a chyty v oblíbené trojkové Normálce a i tehdy to bylo v pohodě lezitelné.
Obtížnější než lezení, bylo stoupání mokrým svahem k věžím. Krok vzhůru a půl kroku skluzem dolů. Lezení ale pražádné dramatické okamžiky nenabídlo. Skály byly až překvapivě oschlé, tedy s výjimkou oslizlého vrcholového bloku, kde jsem ještě rád použil jizerskohorské kolínko.
Absolutně jsme nečekali Horezdar, vždyť skály patří k tradičním oblíbeným cílům horezdarových výprav – nejsou daleko od cesty a jsou lezitelné i v zimě. Své o tom ví i Vláďa Hanzl, který si to tu propachtoval. Proto jsme s jistou dávkou škodolibosti Vláďu z vrcholu Mechovky pozdravili a připomněli mu neomluvenou absenci….zkrátka takové MALÉ VÍTĚZSTVÍ.
Záběry jsem trochu přiojebal, nebyl jsem v rozpoložení, kdy by se mi chtělo řešit jednotlivé záběry. Ani s hudbou k tomuto mírně odfláknutému videu jsem se nepatlal a protože mi v uších zněla slova o MALÉM VÍTĚZSTVÍ, potom – ať už se k videu hodí nebo ne – jsem nemohl vybrat jinou skladbu než A SMALL VICTORY od Faith No More, kteří jsou pomalu stejně zapomenutí, jako ty červeno-bílé motoráčky.
Večer měl dojezd u ohýnku s přítelem lahváčem v ruce…..jen škoda ranního vstávání do práce.
Tom Atom

Napsat komentář

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

Fotografie-0021 IMG_0052 IMG_0005 DSC_2672 IMG_0055 DSC_0092 DSC_2479 IMG_0079 100_3727 IMG_0211 IMG_0048 IMG_0320 IMG_0025

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement