KOMÍN PRˇÁTELSTVÍ

KOMÍN PŘÁTELSTVÍ aneb z tebe kape, parťák se směje
Určitě to znáte ze školy. Probíhá vyučování a spolužák vedle vás se začne tlemit. Podíváte se na něj a začnete se tlemit také. Čím víc to chcete potlačit, tím víc se smějete.
Co když ale taková situace nastane ve skalách ve chvíli, kdy jste rádi, že jste rádi?
Ale postupně! Hned druhý den po lezení s dětmi a po vylezení krásné cesty Po zádech Draka na Černostudničním hřebeni, jsme se do stejné lokality vrátili.
Pro radost z hezkého dne jsme si dvěma snadnými cestami vyšli na Čertíka a prohlídli si jeho unikátně umístěnou vrcholovou knížku, připomínající svou úpravou a stylem zapisování „jak přijde pod ruku“ moje někdejší sešity za základky.
Na vrcholu Čertíka, při pohledu k Černostudniční věži, uzrálo v Lubošovi rozhodnutí, že si vytáhne Komín přátelství, cestu, která se jmenuje poněkud dvojsmyslně. Bojovali jsme, protože cesta to byla do chvíle, než se zalezlo do komína, těžká. Pak už nebyla těžká, změnila se v hlemzdavé hlouznání a šouchání. Jakmile byl Luboš na vrcholu, oběhl jsem skálu a zvrchu se do té „trubky“ podíval. O minutku později už jsem se štrachal stěnou ke komínu a pak se do něj rovnal, jak to jen šlo. Kulisou mi byl parťákův neutišitelný smích. Parchant. A tu chvíli mi ale ještě bylo dobře.
Druhou zvolenou cestou byl Hladký kout na Čertovu hlavičku. Cesta, která je jasná od začátku do konce, přijatelně obtížná, spíše neobtížná. Ale já měl prach na mozku a na srdci, při vzpomínce na výročí vykuněného kotníku. A tak to tak na mě u borháku dolehlo. Najednou se mi cesta zdála těžká, chyty malé, stupy žádné. Madla se proměnila ve hnidy, mírně položená cesta se stala převisem. Boj s hlavou. A v tu chvíli, to HOVADO dole, co mě jistilo, se začalo smát.
Nejdřív jsem se bránil, že uvidí, až sem doleze. Pak jsem se ale začínal postupně tlemit také. Se smíchem ale odchází koncentrace i síla a já začínal být nasraný a mixoval jsem hněv se smíchem.
Jakmile jsem z toho místa odlezl, chtěl jsem Lubošovi vynadat, ale on se pořád smál. No a pak zvážněl a začal mi radit, jak přes vrcholový blok. Jeho klasické rady. Odspoda je mu to jasné, ještě se vzteká, že ho neposlouchám. No a když tam později doleze, tak jen řekne: „Aha! Tak už mi to je jasný, žes tu vymejšlel…“ a v klidu si to obejde jinudy.
Přesně ve chvíli, kdy se Luboš ohne v pase a dívá se k úpatí skály, byste ho vší silou nakopli do toho jeho vystrčeného KOMÍNU PŘÁTELSTVÍ….

Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0027 IMG_0101 DSCN4821 IMG_0106 6 IMG_0048 10032014126 SAM_1112 IMG_0067 DSC_0224 DSC_2338 IMG_0019 IMG_0005

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement