STRZˇÁK

KULIČKA – KOMÍNOVÉ VĚŽE – ZÉVA
Dlouho jsme si slibovali s Danem, že spolu vyrazíme do skal a pochopitelně Luboš byl přizván také. Prudil a prskal, že na Stržák nejde a že Kulička je jen nějaký šutr, zatímco on chce pořádné lezení. Přesto za námi vyrazil – že prý to pojme jako venčení psů a lézt ani nebude. Jo, zlatý voči…už vidím Luboše, jak jde za někým do skal a nevezme si sedák a lezečky….
Kulička, ač Luboše dopředu nijak nelákala, nám připravila velmi solidní zábavu. Dan ji prakticky vysoloval, protože míň dřiny stálo ( a méně rizika představovalo ) plynule a bez zakládání jištění postupovat k vrcholu. Já se tam vysoukal jak pytel cementu a Luboš – pochopitelně – neodolal a nazul lezečky také, aby prvně ve svém životě na Kuličce stanul.
Další naše kroky vedly ke Komínovým věžím. Vylezli jsme si cestu Glajdr po plotně z údolní strany, ale ještě větší potěšení nám dělal průstup komíny rozdělující tuto mohutnou skálu a jejich obhlídka. Psi se brodili suchým spadaným listím za nezaměnitelného šustivého zvuku, známého z jizerskohorských bučin za vydařených podzimních dní.
Dan si chtěl poprvé v životě vylézt na Zévu, já na ní také nebyl a tak jsme pokračovali strminami Stržového vrchu stále dál, kolem Kovadliny, Želvy a Rozeklané skály. Tam už se Luboš oddělil, protože tvrdil, že toho má z práce dost a zítra jde také makat pro blaho říše. Ovšem v očích se mu zrcadlila 11ka Pardál a houpací křeslo….
A tak jsme s Danem osiřeli v podvečerních lesích. Zévu jsme s drobnou zacházkou našli. K naší malé radosti měla jinak mechovatou stěnu očištěnou velmi specifickým způsobem – vždy kolečkem kolem krystalu. Nevypadalo to hezky a ani se po tom dobře nelezlo, protože to připomínalo lezeckou stěnu s předem danými povinnými chyty a stupy. Stejně jsme si to šli po svém, protože i v mechu šla najít alternativní cesta po krystalcích vyčnívajících nad zelený porost.
Radost z okamžiků na vrcholu Zévy nám ale nic nekazilo – vždycky je příjemné prvně se rozhlédnou ze skály, na které jsme ještě nebyli.
Z lesů jsme mizeli s nastupující tmou. Myslím, že na Stržák teď nějakou dobu nezavítáme, ale přesně vím, že až si sem zase najdu cestu, stavím se na Pyramidě a na Pralince.
Tom Atom

Napsat komentář

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

100_1098 101_9373 IMG_0068 102_2507 IMG_0013 DSC_2328 IMG_0066 IMG_0141 IMG_0068 IMG_0105 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0005 2

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement