ZDÁNLIVEˇ NEZAJÍMAVÉ JARO

Že počasí letošního jara lezení nepřeje? Je tomu tak, ale kdo by se zlobil. Na to, co stojí zato, se vyplatí čekat, o to větší cenu to potom má a příjemnější pocity to přináší. Ovšem do Jizerek i tak mizím. Sice ne s báglem s lezeckými cajky na zádech a především sám, protože prokřehlému Lubošovi se po chladné dopolední šichtě v lese do hor příliš nechce.
Nejsou to dlouhé ani cílem mimořádné tůry, vždy jen chvilka v horách pro potěšení srce. Ale buky raší, les je světle zelený, plný ptačího zpěvu. Kamera v kapse by klidně mohla odpočívat, protože žádné velké akce se nekonají, ale přijde mi líto nezachytit alespoň pár jarních záběrů. Sice to není nic, co by bralo dech, ale až přijdou dny, kdy bude ještě hůře a do hor se nedostanu, budu za těch pár jarních záběrů rád. Pustím si je třeba s odstupem času, v zimě, kdy bude nejlépe za kamny. Takto jsem se chvilku pomotal na Kopřivníku a Stržáku, další den kolem Martinské stěny, pak zase u vodopádu Jedlové. Postupně to sestříhám do videí, která nebudou výjimečná akcí, ale je mi líto záběry nepoužít.
Ještě jedna myšlenka se totiž váže k tomu, pokud bychom zrovna natočené záběry považovali za úplně zbytečné: zdraví. Dnes nám přijde normální, že do hor zmizíme, kdy chceme. Žádné překážky, nic nebolí. Ale co když vám cokoliv v těle vypoví službu, doktor přísně zvedne prst a vy si uvědomíte, jak křehcí jste a jak se jedním okamžikem může váš svět změnit. Proto nic, co vám je příjemné a můžete to zaznamenat, není dobré jen netečně přejít s blahosklonným pocitem, že to natočíte někdy příště, že to zažijete ještě mockrát. Co nenatočíme dnes, to už nikdy jindy nenatočíme. A ještě něco: jen si představme, jak bychom žili, kdybychom věděli, že nám zbývá třeba jen rok…..
S přáním pevného zdraví všem Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

DSCN3967 IMG_20160421_185954 IMG_0109 101_0152 100_3778 IMG_0016 DSC_2312 IMG_0122 IMG_0096 IMG_0127 IMG_0004 IMG_0215 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement