ZDÁNLIVEˇ NEZAJÍMAVÉ JARO

Že počasí letošního jara lezení nepřeje? Je tomu tak, ale kdo by se zlobil. Na to, co stojí zato, se vyplatí čekat, o to větší cenu to potom má a příjemnější pocity to přináší. Ovšem do Jizerek i tak mizím. Sice ne s báglem s lezeckými cajky na zádech a především sám, protože prokřehlému Lubošovi se po chladné dopolední šichtě v lese do hor příliš nechce.
Nejsou to dlouhé ani cílem mimořádné tůry, vždy jen chvilka v horách pro potěšení srce. Ale buky raší, les je světle zelený, plný ptačího zpěvu. Kamera v kapse by klidně mohla odpočívat, protože žádné velké akce se nekonají, ale přijde mi líto nezachytit alespoň pár jarních záběrů. Sice to není nic, co by bralo dech, ale až přijdou dny, kdy bude ještě hůře a do hor se nedostanu, budu za těch pár jarních záběrů rád. Pustím si je třeba s odstupem času, v zimě, kdy bude nejlépe za kamny. Takto jsem se chvilku pomotal na Kopřivníku a Stržáku, další den kolem Martinské stěny, pak zase u vodopádu Jedlové. Postupně to sestříhám do videí, která nebudou výjimečná akcí, ale je mi líto záběry nepoužít.
Ještě jedna myšlenka se totiž váže k tomu, pokud bychom zrovna natočené záběry považovali za úplně zbytečné: zdraví. Dnes nám přijde normální, že do hor zmizíme, kdy chceme. Žádné překážky, nic nebolí. Ale co když vám cokoliv v těle vypoví službu, doktor přísně zvedne prst a vy si uvědomíte, jak křehcí jste a jak se jedním okamžikem může váš svět změnit. Proto nic, co vám je příjemné a můžete to zaznamenat, není dobré jen netečně přejít s blahosklonným pocitem, že to natočíte někdy příště, že to zažijete ještě mockrát. Co nenatočíme dnes, to už nikdy jindy nenatočíme. A ještě něco: jen si představme, jak bychom žili, kdybychom věděli, že nám zbývá třeba jen rok…..
S přáním pevného zdraví všem Tom Atom

Napsat komentář

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_3505 IMG_0120 IMG_20160421_193607 IMG_0078 IMG_0046 IMG_0077 IMG_0048 55 IMG_20150131_131508 IMG_0067 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0176 IMG_0050

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement