BRˇEZOVKA A HROMOVKA

BŘEZOVÁ VĚŽIČKA A HROMOVÁ VĚŽ
Je tomu už víc než čtrnáct dní, co nás kroky zavedly do oblasti, kam poslední dobou zase tak často nechodíme – tedy do okolí Šolcových skal. A byla to taková lezecká nelezecká výprava. Reportáž i krátké video na sebe ale muselo počkat, jelikož se mi nechtělo nic dělat.
V době, kdy jsem po Jizerkách hodně pomníčkařil, jsem se ve zdejších terénech objevoval často, protože koncentrace drobných památek poblíž Richterovy a Čínské cesty je značná. Fotil jsem kříže a vysedával na temenech těch přístupnějších skal.
Březovou věžičku, ač je dosažení jejího vrcholu rovněž snadné, jsem si poprvé vylezl na osamocené toulce až vloni. Dan tu byl relativně nedávno, ale Luboš měl „mezeru ve vzdělání“. A tak s chutí přijal nápad vypravit se právě sem.
Jen jsme k Březové věžičce došli a snadnějšími cestami ji vylezli, nebe nad Hejnicemi ještě více potemnělo a přidal se vítr, který hnal bouřku přímo na nás. Ochladilo se a ve vzduchu byla cítit voda. Přeběhli jsme na Hromovou věž a na ní čekali, zda skutečně ty hromy a blesky přijdou. Vítr se ovšem stočil a k našemu velkému překvapení a radosti na nás dopadlo sotva pár kapek.
A tak jsme si prošmejdili členitou Hromovou věž a vrátili se na Březovou věžičku kvůli jedné cestě trošku vyšší klasifikace. Pro mě tím lezení skončilo, musel jsem pelášit domů, abych vyzvedl děti ze školky. Luboš s Danem si potom vylezli – dle svých slov – nádhernou cestu na Hromovou věž – Žádost o důchod od L. Hamáčka. Kvůli této cestě se sem tedy vrátím i já, snad nebudu vypadat také jako řeznický učeň. Luboš s Danem totiž v šikmé spáře díky ostrým krystalům trošku krváceli. Mně to bylo jedno, z cizího krev neteče….
Tom Atom

Napsat komentář

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0108 IMG_0051 IMG_0060 IMG_0016 IMG_0154 102_2628 Fotografie018 VIRB Picture IMG_0043 _a (21) IMG_0099 IMG_0009 IMG_0081

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement