SLUNOVRAT

Jizerskohorský Slunovrat
Byl nebyl první letní den roku 2017. Nad horami modré nebe, tráva pod nápory slunečních paprsků žloutla, ale ve stínu lesa bylo příjemně. Dobře jsme udělali, že jsme zmizeli do Malého Štolpichu pod mohutné koruny buků.
Mířili jsme k Morionu, protože Luboš měl v paměti vyhlédnutou cestu, kterou už třeba někdo přelezl a třeba nepřelezl, a to na skálu, která už asi má jméno a možná taky nemá. Ale to je vlastně úplně jedno.
Masiv bezprostředně pod Morionem už na pohled skýtá velké množství potencionálních, dle našeho vnímání hodnotných, cest. Ať už jsou přelezené či ne, ať už se jmenují nebo nejmenují, pro naše pocity to byl prvovýstup.
Naším dobrý zvykem je dělit se, a tak jsem já přelezl spodní část na jakýsi balkon a přidal k němu překrok přes komín do stěnky a to z pravé strany a zvednutí na další balkon. Tady jsem zřídil stanoviště a počkal na Luboše.
Ten se vydal do druhé poloviny cesty, té už od pohledu obtížnější. Diagonální spárou vlevo vzhůru a přes ucho doprava na vrchol. Podle našeho názoru krásná cesta, pestrá, zábavná.
Sami pro sebe jsme si ji nazvali Slunovrat a ohodnotili za VI. Jestliže někdo víte, že už je cesta přelezená, klidně nás opravte, jak v názvu, tak v klasifikaci. Každopádně nikam nic hlásit nebudeme, protože prostě nechceme.
No a když už jsme stáli na dohled od Moriona, zkusili jsme si výstup cestou Přes Jehlu. Borhák jde cvaknout z rozkročení mezi „jehlou“ a stěnou Moriona, tak o co jde? Podlaha to nebude. Na první pokus jsem vypadl se stěny u borháku, stejně se vedlo i Lubošovi. Brzy bylo jasno – musí to být rychlé, protože se dlouho na chroustavých krystalech neudržíme. Jištění jsme ponechali v borháku a trénovali.
Z vrcholové knížky jsme následně zjistili, že od května bylo na Morionu úctyhodných 37 návštěvníků, přičemž 6 z nich vylezlo na vrchol třemi cestami. Jen Dana Jizbu, známého to kosmonauta a basejumpera z Morionu, jsme tu ještě nezaznamenali….nutno ale podotknout, že tentokráte tu měl být s námi, ale nějak jsme se při domlouvání blbě pochopili.
Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0033 DSC_2443 10032014093 101_9365 IMG_0019 IMG_0050 DSC_2424 100_3777 IMG_0016 IMG_0022 IMG_0003 CIMG4892 IMG_0079

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement