Sneˇzˇné veˇzˇicˇky

Sněžná hlavička na sněhobílém Šemíkovi
Onehdy jsem se tu přiznal, že jsem jezdíval na kole. Co, jezdíval?! Byl jsem s ním srostlý. Jako jezdec a jeho oř. Doba se změnila, stádo svých ořů jsem vypustil do světa a nechal si jen bělouše Šemíka.
A pak přišly první červencové dny a s nimi více času na toulání po Jizerkách, ovšem toulání je to osamocené. Luboš shání poslední chybějící materiál na cestu do Patagonie a protože já mám dávno sbaleno, můžu se jen tak flákat.
Za cíl jsem si vybral odlehlé skály a jelikož se mi nechtělo dlouhé úseky, které k těmto skalám vedou, procházet pěšky, navíc uskakujíce před kvanty cyklistů a elektrocyklistů, oprášil jsem svého jednopřevodového bílého Šemíka a vydal se na něm ( tentokráte ) ke Sněžným věžičkám, abych si vylezl především na Sněžnou hlavičku a celkově si prochodil terén, kde jsem nebyl snad dvacet let.
Šemíka jsem ustájil za hustým smrkem v místech, kde končí povolení vjezdu pro cyklisty a dál se vydal pěšky. Sněžné věžičky jsou nádherným místem. Ačkoliv jsem měl v plánu pokračovat na Čertův kámen a Houbu, přišlo mi to jako neúcta ke zdejším skalám a lesům, abych se tu jen mihl a hned zase s vyplazeným jazykem spěchal jinam.
A tak jsem si v klidu procházel všechny skály a skalky v oblasti, na všechny si vylezl a dlouze se rozhlížel. Radost mi udělalo tiché osamělé posezení na Sněžné hlavičce, jejíž vrchol není úplně snadno, ale ani nesnadno, dostupný.
Do údolí jsem se vracel s nadcházejícím večerem a když už jsem jel na Šemíkovi, popustil jsem mu také trochu uzdu mimo asfalt, aby si udělal radost. Tímto děkuji Tomáši Kvasničkovi, často zatracovanému vizionáři, za to, že z ničeho udělal něco a jeho traily mají úžasné flow, kde opravdu postačí k maximálnímu prožitku úplně jednoduché kolo s jedním převodem. Spojíte-li to s nádhernými jizerskohorskými lesy, je to víc než hezký zážitek. A to nejsem zrovna zastánce budování

čekoholiv v přírodě Jizerských hor!
A že jsou hory místem zajímavých setkání? Ano, jsou. Dvě taková se mi zrovna přihodila. Jedno popíšu později, vydá na samostatný článek. A to druhé? Koukněte na závěr videa. Kdo by čekal dva snědé hochy uprostřed lesů, bez kola, na trailu? Člověk prostě musí mít oči dokořán….
Krásné léto všem, je čas odpojit se a relaxovat. Pivo a maliny!
Tom Atom

Napsat komentář

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

Image20026 100_1066 IMG_0059 IMG_0032 IMG_0059 IMG_0022 IMG_0058 IMG_0035 IMG_0080 IMG_20160421_163710 IMG_0057 446 IMG_0006

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement