MALINKO JINAM

aneb dvě výpravy do méně navštěvovaných míst

Vlídné jaro protéká horami, poslední ledové krusty tají, pupeny stromů se začínají nalévat a všude zní ptačí zpěv. Lze za takových dní zůstat doma? Dlouho jsme se už nevydali do skal s Danem. Myslím, že naposledy to bylo za loňského jara, kdy jsme nejprve i s Lubošem a v další fázi už sami, procházeli Stržákem a kroky nás zavedly až k Zévě.

A právě na ono toulání s návštěvou odlehlejších či méně navštěvovaných skal, jsme s Danem navázali tento týden. Jistě, že každý z nás máme ty „své“ skály, kam nás to táhne, zejména když zima byla dlouhá a po těch našich místech se nám stýská. Jenže v podvědomí zároveň máme, že cestou k „našim“ lokalitám těsně míjíme a záměrně i nevědomky vynecháváme spoustu krásných skal i lesních zákoutí.

Lesy jsou dosud bez listí, což umožňuje snazší dohledání věží a věžiček, které navštěvujeme zřídka a v některých případech úplně poprvé. Ideální čas na výpravu za takovými skalami. Dan má širší repertoár než já, protože po skalách brousí už miliony let, zatímco já cíleně skály nikdy nehledal, jen jsem se tak hlouzdal horami na x různých způsobů. Třeba Rudolfovskou stranu jsem procházel a na kole projížděl mockrát, ale o skalních věžích – doslova na dosah ruky od cest – jsem neměl šajna. A tak jsem se díky Danovi prvně v životě dotkl rudolfovského Sněhuláka, přestože je pár metrů od pod silnicí a zároveň pár kroků nad turistickou cestou k Maliníku a poprvé se ocitl pod Utečencem.

Jízdenku jsem měl v plánu už stokrát, ale vždycky jsem tak nějak stočil kroky ke Svinímu kameni či Jízdenku podešel a skončil až u Kozla a Červených skal. Tentokrát na ni došlo a při pohledu do vrcholové knížky jsem si uvědomil, že je to poprvé od mého dětství, co zase vidím kartonovou jízdenku na vlak. Kdysi jsem je sbíral, dnes je to rarita a pohled na ni mi udělal radost.

Jsem přesvědčen, že různých malých radostí je v Jizerkách ukryto ještě tolik, že by mi na to tři životy nestačily. Přitom při pohledu na globus jsou Jizerské hory jen nepatrným bodem. Jenže tím nejkrásnějším!

Tom Atom

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

101_0153 20150614_172324 IMG_0278 IMG_0112 IMG_0096 IMG_0060 IMG_0043 DSC_2570 (2) IMG_0038 Obraz0358 IMG_0018 IMG_0034 IMG_0060

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement