STOJKA

aneb odpojení není opojení

Psal jsem tu onehdy o spojení s duchem přírody, Matičkou Zemí, Bohem. Jak kdo chcete. Snažil jsem se vysvětlit, jak málo stačí, aby se člověk „připojil“. Ale co se stane, když se naopak odpojí? Když nepřijme hovor z hůry nebo se zpronevěří něčemu, co mu bylo velkoryse dáno, svěřeno po čas jeho života a on to dočasně a vědomě odloží?

Nakonec se dá skoro všechno přechroupat a přijmu-li vědomí, že nesu svůj značný podíl viny vlastním špatným rozhodnutím, chmury se rychle rozpustí. Potom přijde naléhavá potřeba zase se PŘIPOJIT. Takže bágl, boty a hurá do hor. Pokud možno někam vysoko, s výhledem, odkud se vše dole v údolí – včetně lidských starostí – zdá menší. Stojka je ( nejen ) v takovou chvíli tím pravým místem a ukloněné plotny v Zahradní stráni rovněž. Díváte se na ně a vidíte, jak složitý je balanc na šikmé ploše a kam se člověk sklouzne, když to neustojí.

To už se vám ale duše čistí, hory a lesy z ní ometají prach. Velký Duch je laskavý a neskonale velkorysý, na nic se vás neptá a zase vás přijme pod své křídlo. Ví totiž, že odpojení není žádné opojení a ví, že vy to víte.

Tom Atom

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0088 IMG_0051 IMG_0077 IMG_0031 IMG_0019 SAM_1117 IMG_0046 CIMG4786 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0051 100B9890 DSC_2436 IMG_0034

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement