DVA DNY BEZ CÍLE

Jistě mnozí s vás ví, co tím myslím, že nejvzácnější jsou ty dny, kdy nic nemusíte, vše můžete, neexistuje pro ně plán a končit budou tak, jak zrovna nálada, náhody, předivo osudu či vyšší moc dovolí. Ráno ještě nevědět, kam vás kroky povedou a v pozdním odpoledni netušit, kde budete spát.

Léto přeje takovým dnům. I nocím. Copak o to, touláte-li se sami, ať si je jaké chce roční období, počasí i délka dne či noci. Ale přiberete-li děti, přeci jen jste za teplé letní dny rádi – o starost méně, nikdo neprochladne.

Dva z takových vzácných dnů jsme prožili za srpnového víkendu. Pravda, žádný bivak v horách, nalehko, jen s nejnezbytnějším vybavením. I na takovou toulku dojde, tentokráte jsme ale využili zázemí dodávky. Když už jsem vyrobil do auta rozkládací postel, proč ji nevyužít. Vyrobit něco, spotřebovat materiál i vlastní síly a pak to nepoužívat, to je hloupost nad hloupost. Navíc jsem mohl těžký bágl s lezením nechat v autě, první den si neobtěžkán vyjít na Ořešník a druhý den naopak popadnout cajky a zamířit s dětmi a se ženou do skal.

Oba dny byly báječné, byť bylo vedro, které zpomalovalo naše tempo. Ve vzpomínkách mi zůstane hodně krásných chvil, ale největší dojem ve mně zanechala hluboká noc
s hvězdami jasnými tak, jak už jsem je dlouho neviděl, Mléčnou dráhou viditelnou, až to bralo dech a když nebe pročísla “padající hvězda”, byl přeci čas Perseid, a současně
s ní se ozval zpěv nočního ptáka, připadal jsem si jako tulák vesmírem. Najednou nebyl svět smrsknutý na okolní hory, náš kraj ani na planetu Zemi. Vše rázem patřilo ke všemu, vzájemně se doplňovalo a bylo v nekonečné jednotě a vzájemnosti.

Stačilo zaklonit hlavu k nebi nebi a tiše stát uprostřed luk pod horami. Z otevřeného auta se ozýval poklidný dech spících dětí, snad se jim zdálo o dalekých výhledech, volnosti a svobodě, hodnotách, které si -doufám a věřím- dokážou uchovat ve svém srdci napořád…..

Tom Atom

Napsat komentář

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0036 IMG_0012 102_0176 IMG_0088 101_9278 DSC_2969 IMG_0089 IMG_0039 IMG_0029 IMG_0206 IMG_0052 PENTAX Image IMG_0031

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement