CESTY ZLATÝMI LESY

Nelze ignorovat letošní sucho a nevnímat, jak nízký stav vody proměňuje krajinu. I toho, kdo se nedívá srdcem, to musí trknout. Jizerskohorské přehrady, jindy připomínající severská jezera, mají dalece obnažené břehy, vyschlými koryty potoků se prohání spadané listí unášené větrem. Kdo shlížel k podzimu s nadějí, že vydatnými dešti vrátí alespoň něco vody do krajiny, ten musí být zklamán. Ovšem i při vědomí sucha, neznám jediného člověka, který by letošním barevným podzimem nebyl nadšen. Kdo se vypravil do říjnových lesů, musel si připadat jako ve veliké klenotnici. Žlutými listy prosvítalo hřejivé slunce a celý kraj dostal zlatou barvu. Den po dni se hory proměňovaly a přinášely neobyčejně kromobyčejnou radost z prostého pobytí v lesích.

Do úmoru jsme se snažili užít si ty dny, únava rostla, nohy upajdané, ale nešlo zůstat doma. Magickou silou nás Jizerky vábily a my jsme jimi brousili zleva doprava, odshora dolů. Ubývalo listí a naopak přibývalo výhledů, Nechtělo se mi na všechny ty výpravy nosit kameru, brala mi klid na vnímání. A tak jsem zachytil jen dvě z mnoha toulek po horách ve dnech na přelomu října a listopadu. Dva výlety odlišné formou pohybu, barvou nebe, atmosférou, pocitem. Jednou s rodinou na kolech včetně setkání s Lubošem, podruhé sám ve Srázech. Víc se mi nechce psát, protože kdo se za letošního podzimu do hor nevypravil, tomu tu krásu stejně nejde zprostředkovat. A kdo tam byl, ten nepotřebuje moje slova….

S přáním deště na vaše hlavy a slunce v duši 🙂 Tom Atom

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0061 255 IMG_0016 IMG_0011 IMG_0129 IMG_0082 101_3600 IMG_20161129_133250 IMG_0006 100_3693 IMG_0042 IMG_0038 IMG_0020

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement