CESTY ZLATÝMI LESY

Nelze ignorovat letošní sucho a nevnímat, jak nízký stav vody proměňuje krajinu. I toho, kdo se nedívá srdcem, to musí trknout. Jizerskohorské přehrady, jindy připomínající severská jezera, mají dalece obnažené břehy, vyschlými koryty potoků se prohání spadané listí unášené větrem. Kdo shlížel k podzimu s nadějí, že vydatnými dešti vrátí alespoň něco vody do krajiny, ten musí být zklamán. Ovšem i při vědomí sucha, neznám jediného člověka, který by letošním barevným podzimem nebyl nadšen. Kdo se vypravil do říjnových lesů, musel si připadat jako ve veliké klenotnici. Žlutými listy prosvítalo hřejivé slunce a celý kraj dostal zlatou barvu. Den po dni se hory proměňovaly a přinášely neobyčejně kromobyčejnou radost z prostého pobytí v lesích.

Do úmoru jsme se snažili užít si ty dny, únava rostla, nohy upajdané, ale nešlo zůstat doma. Magickou silou nás Jizerky vábily a my jsme jimi brousili zleva doprava, odshora dolů. Ubývalo listí a naopak přibývalo výhledů, Nechtělo se mi na všechny ty výpravy nosit kameru, brala mi klid na vnímání. A tak jsem zachytil jen dvě z mnoha toulek po horách ve dnech na přelomu října a listopadu. Dva výlety odlišné formou pohybu, barvou nebe, atmosférou, pocitem. Jednou s rodinou na kolech včetně setkání s Lubošem, podruhé sám ve Srázech. Víc se mi nechce psát, protože kdo se za letošního podzimu do hor nevypravil, tomu tu krásu stejně nejde zprostředkovat. A kdo tam byl, ten nepotřebuje moje slova….

S přáním deště na vaše hlavy a slunce v duši :-) Tom Atom

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0292 IMG_0017 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_20150110_140339 SAM_1121 DSC_0268 SAM_1304 DSC_1414 IMG_0004 IMG_0284 102_0304 100_1122 IMG_0046

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement