KAGOT LEAKS

Jupííí, začalo nám volno. Můj pracovní rytmus v průběhu roku neúprosně klape jako metronom, moc prostoru pro kreativitu ve smyslu svobodné volby termínu na dovolenou mi nedává. A tak, jako každý rok přesně ve stejnou dobu, balíme na dovolenou. A než odjedeme, je třeba pár věcí stihnout. Nejsou to žádné záležitosti, které by ovlivňovaly chod světa, ale takové ty maličkosti, které mohou náladu buď zhnojit nebo vytáhnout k výšinám.

Nejdůležitější z takových podstatných nepodstatností je ROZLOUČENÍ S JIZERKAMI.
To je zkrátka tradice, přes kterou nejede vlak. Hmmm – a letos asi pojede. Lezení na jizerskohorské žule den před odjezdem kamsi daleko, odkud ty naše milované hory nejsou vidět a cítit, to je bohulibá a povznášející “povinnost”. Dokonce jsem ochoten ještě v noci po takovém zážitku sestříhat video a vložit jej na KAGOTA, abychom si tím obrazně podali ruku na rozloučenou. Letos máme s Lubošem také naplánované takové rozlučkové lezení – v nádherné oblasti, báječnou cestou. Rovněž s Danem jsme v kontaktu, že něco ještě spácháme. Jenže Luboš si kuriozním způsobem zranil prst a napasování programu s Danem už nemusí vyjít.

Jsou i jiné, další maličkosti, ale o těch nechci psát, ty jsou velmi osobní. Takže jestli si Luboš nezahojí jednu lezecky podstatnou část těla ještěrčí regenerační rychlostí, nebude ani rozlučkové lezení ani předdovolenkový článek a video….

….a co to znamená? Odjet bez rozloučení se nesluší a tak nastává čas na průsaky, úniky a odtajnění.
Níže tedy přikládám tři videa….

To první, to je jaksi nezprasené video z Údolky na Nos. Vzniklo kdysi, když jsme s Lubošem poprvé Údolkou spolu lezli. Jenže po vytvoření mi video – vlivem zvolené hudby – přišlo zbytečně epické. Tak jsem jej úmyslně ozvučil scénkami se Spejbla a Hurvínka a tak jej zveřejnil. Koukat se na to nedalo, ale punk žije, ospejblované video visí na youtube a co se normální verze týče, vše má svůj čas. Čili jestli už nemáme před dovolenou nic vylézt, toto video vám alespoň zprostředkuje atmosféru jednoho
z nejkrásnějších lezeckých výstupů našich hor, pohledy ze stěny do hlubiny pod nohama i okolní scenérie.

Druhé video je taková moje prasárna, ovšem dobře míněná. Pány Jizerskohorské Klasiky mám v úctě, přestože se osobně neznáme. Jejich videa mám moc rád, ale protože jsem svině všímavá, nemůžu přejít fakt, že jeden z pánů Klasiků ( DK ) na spoustě záběrů buď drží čvaňháka mezi prsty nebo nepokrytě hulí jak sádrovej ježek. Některé z těch scén jsem sestříhal a doplnil oblíbenou písničkou od Krucipusku. Maličkost k tomu kouření lze dodat. Pomyslnou štafetu Jizerskohorského Marlboramana může brzy převzít Dan Jizba. Na pár videích od Heriho ten náš Danouš hulí jak fabrika. Údajně se na facebooku kvůli tomu strhla i jakási diskuze ( nevím, ksichtoknihu nemám )….že snad zapálí les nebo co. Dan ne. Dan les nezapálí. Všude si rozvěšuje popelníky důmyslně ukryté v ptačích budkách….a nerejpejte mi do Dana, má zlatý srdce, fakt!

Třetí odtajněné video je první část videa z loňské dovolené. Byla to společná dovolená
s Lubošem, Kristýnkou a jejich psy. Společná část začínala až na Istrii, kde teď má hejnické komando druhý domov. Pobytu u moře ale předcházelo pár dní v Julkách. Bohužel, na tůry to nebylo. Děti odjížděly s antibiotiky a tak byl program velmi umírněný, nenáročný. Ovšem hory, lesy a později moře – to jsou velcí léčitelé s takřka kouzelnou mocí….

Pokud budete mít chuť se videi prohryzat, ať se vám líbí. Jestli u nich nevydržíte sedět, je to dobrá zpráva, že máte lepší program. Tak či tak, přeji Vám krásné letní dny a až si
s těmi mými parťáky jizerskohorskými zase něco vylezu, najdete o tom zprávu na KAGOTU. A teď, jestli mohu být tak smělý a doporučit: odpojte se od mobilů, počítačů, práce, všednosti. Upřete svou pozornost na blízké lidi a na to, co vás činí šťastnými. Léto je pro to ideálním časem.

Tom Atom

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0057 IMG_0033 489 IMG_20160421_180808 DSCN3959 DSC_2676 IMG_0096 12 10 IMG_0220 IMG_0003 IMG_0032 IMG_20150131_131310

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement