OMEZENÍ VERTIKÁLNÍHO POHYBU PO JIZERSKOHORSKÝCH SKALÁCH

Jsou omezení a omezení. Některá nejsou hodna respektu – ta debilní, lidská, medicínsko-politická. A pak jsou tu omezení z důvodů, které každý rozumný člověk plně chápe, přijímá je a nemá s nimi žádný problém. To jsou přírodní zákony, rytmy a potřeba jim pomoci, když už lidé pronikli do výsostného území zvěře, ptactva… Chceme-li další generaci ptačích dravců i ostatních opeřenců, musíme jim dát klid a prostor pro hnízdění a vyvedení mláďat.

Z tohoto důvodu a s potěšením zveřejňujeme informaci od Jirky Huška o zjištěném hnízdění na několika lokalitách v Jizerských horách. Zároveň doufáme, že nějaký ignorant nepřekazí zázrak přírody, jak se už v minulosti stalo. Prosíme, dopřejte šanci na úspěšné vylíhnutí a vyvedení mláďat svým maximálním omezením pohybu obecně – a striktně toho vertikálního, lezeckého – v uvedených oblastech.

ŠTOLPICHY – Zahradní stěna: Velká plotna, Orlí hnízdo, Spárová plotna, Koutová plotna, Homole, Plotna nad Orlím hnízdem, Jeskynní blok, Ametyst, Žlutá stěna, Malá Žlutá stěna a Jeskynní stěna.

POLEDNÍ KAMENY – Polední stěna, Polední věž, Pohovka, Polední zub včetně předskalí, Náhrobek, západní stěna turistického vrcholu Frýdlantského cimbuří.

TIŠINA: Věž Grálu, Strážce Grálu, Plotna nad Věží Grálu, Trojčata.

Aktualizace mohou přijít, ale přejme si, aby jich bylo co nejméně a omezení na uvedených věžích a masivech vydrželo až do 30.ČERVNA. Znamenalo by to úspěšné vyvedení další ptačí generace.

Napsat komentář

 

 

 

 

 

 

 

Počasí Hejnice (okres Liberec) - Slunečno.cz

NÁHODNÉ FOTO

IMG_0029 IMG_0076 IMG_0003 _a (32) DSC_0330 100B9930 IMG_0015 IMG_0040 IMG_0032 IMG_0049 108_9494 IMG_0030 IMG_0013

Bookmark Us

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter

Search

About us

About Us

Our Sponsors

advertisement advertisement advertisement